WYDZIAŁ ZABAW
/ 7 dni w tygodniu, w godz. 10.00–18.00
/ poniedziałek – piątek: dzieci pozostają pod kuratelą opiekunów
/ sobota – niedziela: dzieci można pozostawić pod opieką animatorek
Odpływamy! – od budowy statku przez dostawę towaru, przeładunek w porcie po wyjście w rejs. WYDZIAŁ ZABAW to sala zajmująca ponad 400 m kw. Na jej atrakcyjność składa się wiele mobilnych stanowisk połączonych w przestrzeń zabawy i nauki. Dzieciaki dowiedzą się tu, m.in. co oznacza „solidarnie” i ile dobrego można zdziałać wspólną pracą.
więcej informacji | http://www.ecs.gda.pl/Wydzial_Zabaw

PAPIER. ERA SPRZED KOMPUTERA
Warsztaty dla rodzin
termin | 26 sierpnia 2017, sobota, 12.00–16.00
adres | Gdańsk, pl. Solidarności 1
miejsce | ECS

dla starszaków i ich opiekunów
/ w zależności od pogody: przy fontannach lub w ogrodzie zimowym
/ wstęp wolny
Papier jest tak stary, że aż strach. Archeolodzy dowodzą, że był znany co najmniej w 8 roku p.n.e. I choć dzieci kochają smartfony, tablety i komputery, to wierzymy, że papierowymi listami, książkami i gazetami będziemy się cieszyć jeszcze bardzooo długooo!
Zapraszamy na warsztaty rodzinne. Będziemy ręcznie czerpać papier. Opowiemy, w jaki sposób ludzie wpadli na pomysł wytwarzania papieru i do czego był im potrzebny. Zaprosimy do robienia kolorowych, papierowych kwiatów. Będziemy też produkować ulotki, posługując się technikami sitodruku i szablonu. I tu ciekawostka – skorzystamy ze wzorów pochodzących ze zbiorów archiwalnych ECS, których motywem przewodnim jest POKÓJ, bo pokój jest bohaterem tegorocznej edycji festiwalu SOLIDARITY OF ARTS.
A rodziców zachęcamy – przyprowadźcie swoje dzieci na wystawę PAPIER, którą prezentujemy w GALERII TRAP, i opowiedzcie, jak to było w Polsce, gdy wolne słowo można było zdobyć tylko spod lady.
Warsztaty poprowadzą pracownicy Muzeum Papiernictwa z Dusznik-Zdroju (www.muzpap.pl) i edukatorki Działu Projektów Edukacyjnych ECS.

dla najmłodszych
/ Wydział Zabaw
/ bilet: 1 zł
Zapraszamy do zabawy z ORIGAMI – dziecko może pozostać z opiekunami lub pod opieką animatorek. Sztuka składania papieru pochodzi z Chin, ale rozwinęła się w Japonii i dlatego uważa jest za tradycyjną sztukę japońską. Ciekawostką jest to, że dopiero w XX w. ostatecznie ustalono, iż w procesie robienia klasycznego origami nie należy ciąć, kleić i dodatkowo ozdabiać.
Podczas warsztatów w Wydziale Zabaw nauczymy się składać m.in. żurawia, który symbolizuje długie życie, a dla wielu Japończyków jest również symbolem walki o pokój.
UWAGA! Pod opieką animatorek pozostać może o każdej pełnej godzinie nie więcej niż 20 dzieci.